Kurs Arama

Dil
select
Program
select
Kategori
select
Alt Kategori
select
Ülke
select
Eyalet
select
Şehir
select
Sadece Promosyonlular
 Ara

Kurs Karşılaştırma

Karşılaştırma sepetiniz boş

Döviz Bilgileri

 
Döviz işlemlerinde Merkez Bankası kur bilgileri kullanılmaktadır. 18.12.2011
AUD (Avus. Doları) 1,8777

CAD (Kanada Doları) 1,8208

EUR (Euro) 2,4492

GBP (İngiliz Sterlini) 2,9179

USD (ABD Doları) 1,8785

İngiltere'de Dil Eğitimi
İngiltere'de İngilizce Eğitimi

İngiltere’de İngilizce eğitimi almanız için çok fazla neden var ve bu nedenlerden daha da fazla seçebileceğiniz alan var. İngiltere’nin eğitim sistemi yüzlerce yıl öncesinde tasarlanmış ve sürekli gelişim göstermiştir. Büyük bir mirasın kültürle birleştiği İngiltere’de dil eğitimi almak parlak bir eğitim olanağına kavuşmak demektir. Kalite standartları açısından dünyanın en iyileri arasında yer alan İngiliz Kurumlarından alınan sertifikalar dünyanın her yerinde kabul ve saygı görür. Bugün birçok ülke İngiltere’deki dil eğitimi standartını yakalamaya çalışmaktadır.


Neden İngiltere’de İngilizce:

• Dünyadaki en geniş kapsamlı İngilizce dil kursları
• Akademik seçkinliğiyle dünya çapında kazandığı şöhret
• Eğitiminizi geliştirecek ya da kariyerinizi ilerletecek birçok olanak
• Zengin bir tarih ve kültür
• Dünyanın her yerinden arkadaşlar edinme şansı
• İngiltere, Avrupa'nın en hoşgörülü insanlarının ülkesidir. Karşınızda sürekli gülümseyen, yardımsever ve hoşgörülü insanların olması sizi motive edecektir.
• İngiltere dil okullarında ekonomik fiyatlar öğrencilerin iyi bir eğitim alması için büyük bir avantajdır.

İngiltere’ye giderken amacınız ne olursa olsun kendinize en uygun olan okulu ve programı seçmeniz çok önemlidir. İngilizce eğitimi alacağınız Dil Okulunu seçerken dikkat etmeniz ve belirlemeniz gereken bazı kriterler vardır. Bunlar;

1- Nasıl bir yerde Dil Okuluna gitmek istiyorsunuz? Büyük bir şehir, küçük bir sahil şehrinde mi, kırsal alanda mı veya daha önceden belirlediğiniz, ülkenin belirli bir yerinde mi?
2- Sizin için en uygun olan süre ve programa katılabileceğiniz tarih aralığı nedir?
3- Dil okulu süresince aile yanında mı, yurtta mı, öğrenci evlerinde mi kalmak istiyor musunuz? Konaklama yerinizden okula giderken ulaşım aracı kullanabilir misiniz?
   Beğendiğiniz ve seçtiğiniz kurumun British Council ve English UK ( Accreditation UK) tarafından mutlaka onaylanmış olması gereklidir.
   “Accreditation UK”, Birleşik Krallıkta İngilizce Yabancı Dil (EFL) kursları veren okulları, yüksekokul ve üniversiteleri denetleyen bir kalite-kontrol ölçütüdür. Bu ölçütler eğitim veren kuruluşların öğretim, yönetim, tesis ve refah sağlama gibi standartlarını kontrol eder ve geliştirir. English UK ve the British Council tarafından icra edilmektedir.
   Akredite edilmiş bir kurum bulma, alacağınız yüksek kaliteli öğrenimden, verdiğiniz paranın değeceğinden ve geleceğiniz için yapacağınız en iyi yatırım olduğundan emin olmanız demektir. Şubat 2009’dan itibaren, akredite edilmiş bir kursa kayıt yaptırmak, Birleşik Krallıktan öğrenci vizesi almanın da önemli bir gereksinimi haline gelmiştir.
Bu kurumlar düzenli olarak deneyimli ve bağımsız müfettişlerce ziyaret edilmektedir ve yalnızca bu ölçütlerin yüksek standartlarını karşılayanlara akredite verilir.

İngiltere'de Dil Eğitim Sistemi

İngiltere köklü eğitim sistemi,sunduğu sayısız programlar ve sürekli denetlenen üst kalitedeki okulları ile İngilizce Dil Eğitimi için dünyada kuşkusuz ilk tercih edilen ülkedir.
İngiltere’de yaklaşık 1500 civarında dil eğitimi sunan okul bulunmaktadır. Bu okullardan yaklaşık 450’si British Council denetimindedir. Dolayısıyla kalitesi ve güvenilirliği onaylanmış bu okulları tercih ederek İngilizce eğitimi en iyi şartlarda alabilirsiniz.
 
İngiltere’de İngilizce eğitimi alan yabancı öğrencilerin haftalık minimum 15 saat İngilizce eğitimi almaları zorunludur. Okulların kalite ve eğitim standartlarına göre sınıflar 8-16 kişilik gruplardan oluşmaktadır. Kaliteli okullar sınıflardaki öğrencileri mümkün olduğunca farklı ülkelerden olmasını sağlamaktadır. Bu uygulama İngilizce gelişiminizi doğrudan etkileyecektir.

Standart olarak uygulanan genel İngilizce programları genellikle haftalık 20 dersten oluşur. Hafta içi her gün genellikle sabah 9:00 öğlen 13:00 arası devam eden programlar eğitimin temelini oluşturan 4 beceri derslerini kapsar. Daha yoğun programlar seçen öğrencilere, öğle arasından sonra 2 saat daha, tercih ettikleri alanda yoğunlaşan takviye dersler verilir. Bazı okullarda alternatif olarak öğrenciler derslere öğleden sonra başlayabilirler. Derslerin öğlen başladığı bu indirimli gruplarda eğitim tamamen aynı olmasına rağmen, bu gruplara katılan öğrenciler, sabah saatlerinde eğitim alanlardan daha az ödeme yaparlar.

Dil okullarında İngilizce eğitimi programı yılın her döneminde, her pazartesi günü başlamaktadır. Yeni başlayan öğrenciler pazartesi günleri uygulanan seviye tespit sınavına göre sınıflara yerleştirilirler. Dil okulları genelde 16 yaşından itibaren yetişkin öğrenci statüsünde öğrenci kabul eder, bu yaş sınırı bazı okullarda 18’dir.

Standart olarak uygulanan genel İngilizce programları genellikle haftalık 20 dersten oluşur. Hafta içi her gün genellikle sabah
Uzun süreli dil eğitim programlarına katılmak isteyen öğrenciler için birçok okul Akademik Dönem ve Akademik Yıl programları sunarlar. 6-9 ay süreli olan bu programlar, standart gruplardan farklı olarak yılın belli dönemlerinde başlar. İçerik olarak genellikle aynı olsalar da, birçok okulda Akademik dönem ve yıl programlarında hem ekstra dersler alabilir hem de standart programlara kıyasla %30'a varan indirimler alabilirsiniz.

***CAMPUS sizi akredite edilmiş okullar hakkında bilgilendirecektir.Beğendiğiniz ve seçtiğiniz kurumun British Council ve English UK ( Accreditation UK) tarafından mutlaka onaylanmış olması gereklidir. “Accreditation UK”, Birleşik Krallıkta İngilizce Yabancı Dil (EFL) kursları veren okulları, yüksekokul ve üniversiteleri denetleyen bir kalite-kontrol ölçütüdür. Bu ölçütler eğitim veren kuruluşların öğretim, yönetim, tesis ve refah sağlama gibi standartlarını kontrol eder ve geliştirir. English UK ve the British Council tarafından icra edilmektedir.

CAMPUS Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı istekleriniz doğrultusunda sizi en iyi şekilde yönlendirip sizlere ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

İngiltere'de İngilizce Eğitimi

 
PROGRAMLAR

Yurtdışında Dil Eğitimi
Yurtdışında Sertifika
Yurtdışında Yaz Okulu
Yurtdışında Üniversite
OKUL ARA

Promosyonlu Okullar
Haritadan Okul Arama
Dil Okulları Sırala
Yabancı Dilini Test Et
BİZİMLE ÇALIŞIN

Temsilcimiz Olun
Franchising Başvuru Formu
Foreign Abroad Schools - Work With Us
LİNKLER

Campus Yurtdışı Eğitim
Work and Travel
Yurtdışında Staj
Au Pair Programı
Green Card Çekilişi
 
 
Ana Sayfa Programlar Bana Uygun Program Bak Katılımcı Rehberi Bayimiz Olun İletişim Site Haritası Tüm Hakları Saklıdır ©2011 www.dilokulubak.com